Tavaly is jólesett leírni, most is jólesik. Az idei Forbes Power Women’s Summit volt az eddigi legnagyobb eseményünk csaknem 2300 fős telt házzal a Millenáris két színpadán. Nem csoda, ha azt nézzük, hogy milyen csoda előadóink voltak.
Számokban: 10 moderátor 22 kiállító 50 előadó 200 fős stáb
Az OTP merész ötlete, Tóta W. gyermekújságja és KAP vallomása a Forbes.hu-n. Ajánlók.
Az OTP csoporthoz tartozó webplázáról, a most induló Fizz.hu-ról tavaly júliusban számoltunk be először a Forbes.hu-n. Az ügyvezetői székben Szőcs András ül, a Mol korábbi e-kereskedelmi vezetője (a képen jobbra) öt évet dolgozott a Salling Groupnál, tízet a Tescónál is. Szőcs és az OTP csoport innovációs igazgatója, Fischer András (balra) először a Forbes.hu-val ült le beszélgetni a Fizz.hu hátteréről és jövőjéről.
Csányi Sándor bankja nagy tétet tett az e-kereskedelemre, ráadásul olyan formában indulnak, amit itthon talán sose láttunk. Információink szerint az OTP-vel párhuzamosan egyébként a Mol is próbált belépni az e-kereskedelembe, de végül online szupermarketes projektjüket lelőtték, az OTP viszont tulajdonképpen leigazolta a Moltól Szőcs Andrást a Fizz.hu-hoz. A felek értesüléseinkre nem reagáltak, de Szőcs azzal egyetértett, hogy „az e-kereskedelem triviális lépés azoknak a cégeknek, akiknek más iparágban nagyon erős márkájuk van”.
„A hagyományos bankok jó pár éve mindenütt erős nyomásnak vannak kitéve. Részben a fintech, a neobanking és más technológiai lehetőségek is leviszik a belépési küszöböt, részben a szabályozás is a nyílt bankolás felé mutat, és eszerint változnak az ügyfélszokások is” – sorolta Fischer a bankoláson túli OTP-ökoszisztéma kiépítésének alapjait, ami lényegében 1984-ben, az OTP Travellel indult, és most egy új állomáshoz, az e-kereskedelemhez ért. Ami a Fizz.hu-t illeti, sokan a piacvezető Emagtól jöttek a csapatba, házon belül most ötvenen dolgoznak a projekten. Az általunk megkérdezett elemző, Madar Norbert, a GKID e-kereskedelmi kutató- és tanácsadócég partnere szerint a Fizz.hu üzleti modellje „unortodox” a hazai konkurenciához (például az Emaghoz) képest, ugyanis tisztán piactér, vagyis kizárólag külső kereskedőpartnerek termékeit forgalmazza. Egy másik forrásunk szerint voltak „zsákutcák” a bő két év fejlesztés alatt. Szőcs kommentárja erre: „Zsákutca nem volt, de azért bőven nem egy egyenes úton mentünk végig.” És ami a postarendeletet illeti: a rendelet szövege nem kellene, hogy rájuk vonatkozzon (mert nem tőlük vásárolsz, hanem rajtuk keresztül), de ennek ellenére be fogják kapcsolni a külön választható MPL-es szállítást.
Lehet, hogy szíven talál, de ez nem a poén hibája, hanem az apámé
Kovács András Péter (KAP) csaknem húsz év színpadi jelenlét és a magyar standup nagyágyújaként besöpört sikerek csúcsán azzal szembesült, hogy dolga van magával. Azért, mert apja alkoholizmusa komoly pszichés nyomokat hagyott benne, és mert ma is rengeteg hozzá hasonló egykori és mai gyerek szenved ugyanettől. A Forbes Power Women’s Summit után arról kérdeztük a Karinthy-gyűrűs humoristát, hogy mit hozott neki a felismerés, a pszichológiai tudatosság és az az aktív segítőszerep, amit a szerhasználó szülőkkel felnövő gyerekek ügyéért vállalt el. Kérdezett: Tóth-Biró Marianna
Dinók, betonkeverők, Rogán Antal
Megjelent a Kispolgár, Magyarország első, fiataloknak szóló közéleti lapja, azaz egy mobilapp, amivel megtudhatjuk, kicsoda Vlagyimir Putyin, milyen vastag ruhát vegyünk fel reggel, vagy hogy miért nem engedi el a kutyusunk a labdát, miután visszahozta. Egy újság, ami röviden, közérthetően, de az olvasókat nem hülyének nézve ír a közös ügyeinkről. Ha egy szóban kellene összefoglalni: hiánypótló. Az újságról Tóta W. Árpád főszerkesztővel és a szerkesztőség tagjaival beszélgettünk. Írta: Lits Benedek
Új rovat
Hónapok óta egyetlen nevet kántálnak az e-kereskedelemben. Ezért sorozatot indítottunk belőle a Forbes.hu-n. Hogy miért? Mert 2024 a Temu éve, és nálad is az lesz, akár venni szoktál, akár eladni. Hírek, iparági pletykák, mérések, elemzések, interjúk arról a filléres kínai óriásról, ami alig pár hónap alatt a legforgalmasabb külföldi webshop lett itthon. Szerkeszti: Vaszkó Iván
Nemcsak a készpénz kopik ki a kezünkből, de a telefonos érintéses fizetésekkel elvileg már a bankkártya is kiiktatható lenne. Ez az egyik alapgondolata a Kevin nevű litván fintechnek. Ha átviszi, amit kitalált, úgy forradalmasítja a pénzforgalmat, hogy a mezei emberek szinte semmit se vesznek észre. Európai piacszerzésében és a kártya nélküli világ építésében az a magyar ex-topmenedzser is élen jár, aki az előző húsz évében pont egy globális kártyatársaság szekerét tolta.
„A jobb élethez való alanyi jog nem létezik. Azt mindenki magának teremti meg” – idéztük 2022. tavaszi Life különszámunk címlapsztorijában Náray Tamást. Ő így teremtette meg először, még mint divattervező. Részletek akkori portrénkból.
Két érdekes, nagy növekedési potenciálú üzletággal küzd a befektetők kegyeiért a budapesti tőzsde legújabb cége. A Kermann IT Solutions Nyrt. közgazdász vezetője könyvvizsgáló és hajózási cég vezetője is volt, mielőtt sorozatvállalkozó lett.
Három nő, akik az anyaságot övező milliónyi kérdést már három éve személyesítik meg, figurázzák ki, és teszik társadalmi üggyé csatornáikon több tízezer követőnek. Három politizáló közéleti influenszer anya. A Nemakarokbeleszólni alapítói, Fancsikai Eszter, Bányai Judit és Tapasztó Orsi szervezőként, grafikusként és felszólalóként is alakították a tartalomgyártók százötvenezres februári demonstrációját. Az Odakint most szörnyek járnak nevű kiállással csaknem kétszázhúszmillió forintot gyűjtöttek az Utcáról Lakásba Egyesületnek, és ez csak a kezdet.